כך מחברים דומיין לאחסון ב 3 שלבים פשוטים

כך מחברים דומיין לאחסון ב 3 שלבים פשוטים

מאת: אסף ברון

בין אם אתם מתכנתי על או חדשים בתחום האינטרנט – כדי שהאתר שלכם יעלה לאוויר יש צורך ב 2 דברים עיקריים: דומיין ואחסון. הדומיין, הוא בעצם שם האתר שלכם – אותו הגולשים יקלידו ויגיעו לאתר עצמו.

האחסון, הוא המקום בו כל קבצי האתר שלכם מאוחסנים – העמודים, התמונות, הסרטונים, הטקסטים ועוד. האחסון למעשה משמש כתיקייה המחזיקה בתוכה את כל הקבצים – ממש כמו תיקייה של תוכנה במחשב.

כדי להפעיל את האתר שלכם, תצטרכו לקנות דומיין, ולרכוש חבילת אחסון. לאחר מכן, צריך לחבר בין השניים וזה בדיוק מה שאסביר פה, צעד אחר צעד. לצורך ההסבר, אשתמש בדוגמה של דומיין שנרכש מחברת LIVE DNS ואחסון מחברת UPRESS (שעליהם אני ממליץ בחום), אך כמובן שההנחיות פה תקפות לגבי כל נותן שירות אחר.

השלב הראשון – התחברות לפאנל הניהול של הדומיין

האתר שבו רכשנו את הדומיין, ממשיך לנהל לנו אותו. מהסיבה הזאת, אני אישית מעדיף לקנות דומיינים באתרים ישראליים שיוכלו לתת מענה ותמיכה בעברית, ובשעות העבודה שלי במידה ויהיה בזה צורך (ולעולם אל תגידו "לעולם לא").

עכשיו, כשכבר יש לכם דומיין, זה הזמן להתחבר לפאנל הניהול שלו, בעזרת פרטי הגישה שלכם:

התחברות לניהול הדומיין שלכם

אחרי ההתחברות, תגיעו לפאנל הניהול של הדומיין. בחרו בתפריט ב"הדומיינים שלי" >  ומשם, ב"הגדרת שרתי DNS", כמו בתמונה הבאה. אם רכשתם את הדומיין אצל ספק אחר, חפשו תמיד את ניהול הדומיין שלכם ומשם את האזור בו מנהלים את כתובת ה DNS שאליו מפנה הדומיין שלכם.

ניהול רשומות DNS בדומיין שלכם


השלב השני – איתור והעתקת כתובת ה-DNS

לכל אחסון יש כתובת DNS ייחודית משלו. את אותה כתובת צריך להזין תחת הגדרת ה-DNS בניהול הדומיין שלנו, כדי שבכל פעם שגולש יגלוש לאתר שלנו, הדומיין יפנה אל האחסון שבו מאוחסן האתר שלנו. כתובת DNS אינה משתנה ומספיק שנגדיר אותה פעם אחת בלבד, בעת חיבור הדומיין אל האחסון. ככה שברגע שחיברתם את האתר, סיימתם עם כל הסיפור הזה.

כך נראה אזור הגדרת ה DNS במערכת של LIVE DNS:
הגדרת ה DNS במערכת של LIVE DNS

השלב השלישי – עדכון כתובת ה-DNS אצל ספק האחסון

כל חברת אחסון תספק לכם 2 כתובות DNS, ראשית ומשנית – אותן יש להזין בניהול ה-DNS של הדומיין שלכם. לאחר העדכון, צריך להמתין בין 24 ל 48 שעות עד לעדכון מלא של הגדרות ה-DNS. בזמן הזה, האתר וניהולו בדרך כלל לא יהיו נגישים ולא כדאי לבצע שום שינוי עד לסיום. בנוסף, בזמן המתנה לעדכון כתובת ה DNS, האתר עלול להיות מוצג בצורה מוזרה, לא להיטען כהלכה וכו'. אז לא להילחץ, הכל כנראה תקין.

אז זהו בעצם…האתר שלכם באוויר (:

לאחר סיום עדכון כתובת ה DNS – האתר יועבר במלואו והדומיין שלכם יפנה אל האחסון החדש – בו האתר שלכם מאוחסן. כל זה כתוב בהנחה שהאתר שלכם כבר נראה מעולה ומוכן לשיגור. אם זה עדיין לא המצב, כדאי שתקראו קודם על איך בונים סביבת פיתוח באחסון, כדי ששם תוכלו לערוך את כל השינויים ולנסות את כל השגעונות – לפני שהאתר שלכם יוצג לגולשים.


פאנל הניהול של חברת האחסון הישראלית – UPRESS בזמן המתנה לעדכון רשומת ה DNS:
פאנל ניהול של אחסון חברת UPRESS

עכשיו, אחרי שעשינו קצת סדר בדברים, יהיה לכם קל יותר לחבר את הדומיין שלכם אל האחסון שרכשתם.

עדיין אין לכם אחסון? אני ממליץ לכם בחום לנסות את UPRESS, המעולים, שכוללים בדיוק את מה שאתר שמנוהל מפה צריך – שירות מעולה בעברית, זמינות גבוהה ושירות מדהים.

קראתם? נהניתם? מעולה!
ארגנו לכם 5% הנחה לחשבון אחסון ב UPRESS וגם 30 יום ניסיון בחינם!
קליק על הכפתור:

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עוד מהבלוג

דברו איתנו

כמה פרטים קטנים ואנחנו כבר חוזרים אליכם:

סטודיו השייק