אין זמן: 5 דרכים לנצח את אתגר הזמן בניהול בלוג

אין לכם זמן לעדכן את האתר? 5 הטיפים הבאים יעזרו לכם לנהל טוב יותר את הפוסטים, התזמון שלהם ובכלל, איך לנצל טוב יותר את 24 השעות שעומדות לרשותכם ביממה

אז, החלטתם להקים בלוג. יש השראה, יש עיצוב והמון מטרות. בהתחלה, היה כיף לכתוב והיה המון זמן וסיבות שהניעו אתכם להמשיך. אך ככל שחלפו החודשים, הבנתם שקשה לתפעל את זה, להשיג גולשים וגם… להתפנות לעוד דברים שקורים בחיים שלכם. תחושת ההחמצה של החלום ממש מדכאת – לקלוט שחלפו חודשים ואין פוסט חדש וההרגשה היא שאין לזה זמן. אם זה נשמע מוכר, או שזה החשש הכי גדול שלכם בהקמת הבלוג שלכם, אתם כנראה אנושיים.

אז איך משיגים יותר זמן?

הדבר היחידי בעולם שאי אפשר לקנות, הוא זמן. אבל עדיין, ההבדל העיקרי בין אנשים מוצלחים לאחרים היא איך הם משתמשים ב24 השעות ביממה שיש להם, בדיוק כמו לאחרים.

אז איך אפשר לנצח את האתגר הגדול ביותר של ניהול בלוג, במיוחד כשעובדים במשרה מלאה?

נסו את 5 הדרכים היצירתיות האלו כדי לנצח את אתגר הזמן:

1. תכננו את הפוסטים העתידיים שלכם

רעיונות יש, ובשפע, אחרת לא הייתם חושבים על הקמת בלוג, נכון? אז בגלל הקושי לבצע, התחילו בללכוד את הרעיונות שלכם ולכתוב אותם, כדי שכשיתפנה לכם זמן, תוכלו לגשת ישר למלאכה בלי לבזבז זמן על הפן היצירתי. לפעמים, הפרדה בין היצירתיות שבכם (למשל, רעיונות לפוסטים), לבין מיומנות ומשמעת ביצוע בפועל (לתזמן ולכתוב), היא מה שיעזור לכם לעבור מרק לרצות, ללנהל בלוג מצליח.

2. התחייבו ללוח זמנים לכתיבת הפוסטים

זה נחמד שיש רצון לכתוב ולעשות, אבל בלי תכנון, זה רק רצון ועוד חלום שלא הצלחנו להגשים. אז במקום לשים את הבלוג ברשימת הכשלונות שימשיכו לכרסם בנו לנצח, בואו נעשה דבר חכם, ויפה לעשות את זה עוד בשלבי הקמת הבלוג – כתבו לוח זמנים לכתיבת הפוסטים שלכם – משהו הגיוני וסביר, שתוכלו לעמוד בו. אחת הדרכים לעשות את זה היא על ידי תזמון פוסטים – קחו את רשימת הרעיונות שלכם לפוסטים והעבירו אותה לטבלת אקסל. לכל כותרת, תנו תאריך, הדפיסו את הרשימה הזו ותלו אותה במקום שרואים וזוכרים.

3. שלבו את החיים האמיתיים שלכם בבלוג

דרך מגניבה ממש לניצול משאבים לצורך יצירת תוכן טוב, מאנגייג' ואיכותי היא שילוב החיים האמיתיים שלכם בבלוג. איך זה עובד? אתם מתחילים לשים לב לאירועים מעניינים שמתרחשים בחיים שלכם, מתעדים אותם ומשלבים אותם בבלוג. למשל, טיסה לחו"ל וצילום שווקי האוכל יכולה לספק תוכן מדהים לבלוג בנושא בישול. כמובן, שצריך לחשוב טוב לגבי סוג התמונות והסיפורים שתעבירו בצורה הזו, ולסנן לגולשים את מה שכנראה לא יעניין אותם.

4. כתבו את הרעיונות שלכם

רעיונות גדולים באים אלינו כאשר אנו לא מצפים להם. כשאנחנו הולכים ברחוב, תוך כדי נהיגה, או אפילו רגע לפני שאנחנו נרדמים. אנחנו מרגישים יצירתיים ומבטיחים לעצמנו – "מחר". אבל מחר מגיע, ואנחנו זוכרים שהיה לנו רעיון נהדר על פוסט חדש … אבל זה נעלם ואנחנו כבר לא מצליחים להזכר בו. בגלל זה חשוב מאוד תמיד לכתוב את הרעיונות שלכם, והיום זה ממש קל כי יש טלפון שהולך איתנו לכל מקום ומאפשר לנו לכתוב פתק או אפילו לשלוח מייל לעצמנו – מה שעובד בשבילכם, רק שמרו על הרעיונות הטובים שלכם.

5. זכרו למה אתם עושים את זה

מכירים את האמרה: Where There's a will, There's a Way?

כשאתם באמת רוצים משהו, ויש לכם את הסיבה לעבור את הדרך עבורו, אתם תעשו כל דבר שיקרב אתכם למטרה. אז כשאתם מותשים, אחרי יום קשה, מנסים להגיע לשלט כדי לצפות בעוד סדרה, או לטלפון כדי לבהות קצת בחיים של אחרים, זכרו את הסיבה. זה יעזור לכם לקום, ולכתוב. אם אתם לא מסוגלים לסיים היום, כתבו מה שתצליחו והמשיכו מחר. וזה לא אומר שאסור לצפות בטלויזיה או לבהות בנייד, אבל תהיו נחמדים למטרות שלכם אם תתחייבו ליום בשבוע שבו תקדמו את הבלוג שלכם.

תודה לנטלי מאשת תוכן על המאמר

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עוד מהבלוג

דברו איתנו

כמה פרטים קטנים ואנחנו כבר חוזרים אליכם:

סטודיו השייק